Hava pompası

Hava pompası

Dinamik yer değiştirme Dinamik yer değiştirme hava kompresörleri, santrifüjlü kompresörleri ve eksenel kompresörleri içerir. Bu çeşitlerde, dönen bir parça KE'sini nihayetinde yeniden doğmuş olan basınçlı havaya verir. Bunlar, hızlandırmak için bir eğirme bıçağı tarafından oluşturulan kuvveti kullanırlar ...

Ürün ayrıntıları

Dinamik yer değiştirme

Dinamik deplasmanlı hava kompresörleri, santrifüjlü kompresörleri ve eksenel kompresörleri içerir. Bu çeşitlerde, dönen bir parça KE'sini nihayetinde yeniden doğmuş olan basınçlı havaya verir. Bunlar, yakalanan havanın hızlanmasını sağlamak için, bir baskı bıçağı tarafından oluşturulan kuvveti kullanarak, onu basınçlandıracaktır.

Soğutma

Adyabatik ısıtma nedeniyle, hava kompresörleri atık ısının giderilmesi için bazı tekniklere ihtiyaç duyar. tipik olarak bu, bir tür hava veya su soğutması olabilir, ancak bazı (özellikle döner tip) kompresörler yağ ile de soğutulabilir (daha sonra sırayla hava veya su ile soğutulur). [5] Bölge değişiklikleri kompresörlerin soğutulması boyunca düşünülür. soğutma türü, su sıcaklığı gövdesi, yakın sıcaklık, mekanik cihazın gücü ve uygulama alanı gibi faktörler göz önüne alınarak ayarlanır. Herhangi bir uygulama için kullanılacak tek tip mekanik cihaz yoktur.

Uygulamalar

Hava kompresörleri, aşağıdakileri içeren çeşitli kullanım alanlarına sahiptir: gaz tüplerini doldurmak için sert vuran temiz hava sağlamak, dalgıç bir su altı yüzeyine orta basınçlı temiz hava sağlamak, bazı işyerlerini ve üniversite bina gazı HVAC sistem vanalarını sürmek için orta basınçlı temiz hava sağlamak, kırıcı, elektrikli hava kütleli hava depolarını (HPA) doldurma ve lastik doldurma için büyük miktarda orta basınçlı hava sağlamak ve büyük çaplı endüstriyel işlemler için (oksidasyon gibi) büyük miktarlarda orta basınçlı hava sağlamak fosil yakıt kokları veya çimento fabrikası torba ev temizleme sistemleri için).


Çoğu hava kompresörü ya pistonlu pistonlu tip, döner kanatlı veya döner vidadır. Santrifüjlü kompresörler çok büyük çaplı uygulamalarda yaygındır, döner vidalı, kızaklı ve pistonlu hava kompresörleri daha küçük, taşınabilir uygulamalar için tercih edilir.


2 ana tip hava kompresörü pompası vardır: yağ enjekte edilmiş ve yağsız. Yağsız sistem çok fazla teknik gelişime sahiptir, ancak daha pahalıdır, daha yüksektir ve yağla yağlanan pompalardan daha az sürer. Yağsız sistem ayrıca daha yüksek kalitede hava sağlar.


Hava kompresörleri, çeşitli güç kaynaklarını kullanmak için tasarlanmıştır. Gaz / dizel motorlu ve elektrikli hava kompresörleri en yaygın olanları arasındadır, ancak araç motorlarını, PTO'yu veya hidrolik portları kullanan hava kompresörleri mobil uygulamalarda dikkat çekici bir şekilde kullanılmaktadır.


Tüm endüstriyel elektrik kullanımının 12 tonluk sistemi olarak maksimum miktar olan hava kompresörleri akla gelebilecek her iş için bir ortaktır. Kompresörler doktorunuz tarafından kullanılır. Her bir istasyondaki her bir çimento tesisinde, her lağım suyu arıtma tesisinde, ortak kompresör bulunmaktadır.


Üretim hatlarındaki güçlendirme mekanizmasından boya püskürtme, cam ve ısıl şekillendirilmiş plastiklerin işlenmesine, musluklarımıza verilen suyu havalandırmaya, hemen hemen her şeyi ısırmaya meyilli olduğumuz her şeyi oluşturmak için gereken sıkıştırılmış gazı sağlayan mekanik bir cihaz var.


Mekanik bir cihazın gücü HP (beygir gücü) ve CFM (giriş havası dakikası küp küp) cinsinden ölçülür. Deponun galon büyüklüğü, burada (yedek olarak) sıkıştırılmış gaz miktarını belirtir. Gazlı / dizel motorlu kompresörler, elektriğe problemli erişimi olan uzak bölgelerde yaygın olarak kullanılmaktadır. onlar bol ve egzoz gazları için havalandırma gerekir. elektrikle çalışan elektrikli kompresörler, elektriğe sürekli erişimi olan üretimde, atölyelerde ve garajlarda yaygın olarak kullanılmaktadır. Genel atölye / garaj kompresörleri 110-120 V veya 230-240 V'dir. Mekanik cihaz tankı şekilleri: "gözleme", "ikiz tank", "yatay" ve "dikey". büyüklük ve amaçlı kompresörlere bakmak sabit veya taşınabilir özelliktedir.


Sorgulama