Merkez Vakum Sistemi

Merkez Vakum Sistemi

Merkezi bir ev cihazı (aynı zamanda içsel veya kanallı olarak da adlandırılır), bir binaya yarı kalıcı bir donanım olarak yerleştirilen bir elektrikli süpürge cihazı tarzı olabilir. Merkezi vakum sistemleri, evlerden ve binalardan gelen kir ve tozdan kurtulmak, kir parçacıklarını ...

Ürün ayrıntıları

Merkezi bir ev cihazı (aynı zamanda içsel veya kanallı olarak da adlandırılır), bir binaya yarı kalıcı bir donanım olarak yerleştirilen bir elektrikli süpürge cihazı tarzı olabilir. Merkezi vakum sistemleri, evlerden ve binalardan gelen kir ve tozdan, duvarların içine yerleştirilen kanaldan kaynaklanan kir parçacıklarına çok uzak bir kullanım alanında ayarlanmış bir enstrümantasyona neden olacak şekilde tasarlanmıştır. yetenek birimi, toplama araç gereçleriyle birlikte, bazen çok bodrum katında, garajda ya da istifinde yerleştirilen kalıcı bir donanım olabilir. Girişler bina içindeki kirlerden, parçacıklardan ve az miktardaki tozdan kurtulmak için güç hortumlarına ve alternatif merkezi vakum aksesuarlarına bağlanan duvarlara yerleştirilir. Çoğu güç hortumunun bazen tutamağın üzerine yerleştirilmiş bir darbe düğmesi vardır.

Merkezi bir vakum kullanmak için, vakum hortumu saklamaktan uzaktır ve gerekli temizlik aksesuarları (fırça gibi) ile donatılmıştır. hortumun zıt cilası elastik cihazın kaporta kapağını kapattıktan sonra duvara monte edilmiş bir vakum suyuna yerleştirilir. [5] Bazı stillerde, kapı anahtarlarını vakum motoruna yerleştirin; Alternatif stillerde, yaldızlı hortum ucu bağlantı köprülerinin 2 elektrik kontağının takılması, gösterilmesi için motorla iletişim kurun. alternatif farklı stiller, vakum hortumunun alet bitiminde yerleştirilen, ya hortumun içine yerleştirilmiş telleri deneyerek veya kablosuz iletişim yoluyla iletişim kuran uzak bir açma / kapama düğmesine sahiptir.


Vakum, taşınabilir bir makine gibi aynı şekilde gerçekleştirilir. Bazen, merkezi vakumun üst vakum gücünün azaltılması gerekebilir (örneğin, hassas bir malzeme perdesini temizledikten sonra). Aşırı vakum, bir miktar giriş havasının temizleme aletini atlamasına izin vermek için bir boşaltma deliğini veya yarığını kısmen boşaltarak "boşaltılır". Boşaltma deliği tipik olarak kullanım sırasında hızlı ayarlamaya izin vermek için vakum hortumunun takım bitimine yerleştirilir.


Temizleme tamamlandığında, vakum hortumu duvar suyundan uzaktır (bu durum kapanır ve vakum motorunu kapatır). Hortum türbinle doldurulmuş ve bir depolama rafında tutulmuştur ve tüm temizleme aksesuarları yerlerinden çıkarılmıştır.

Avantajları

Artan emiş gücü - ev aleti motor ve kir ürün çeşitliliği sisteminin hareket etmesi gerekmediğinden, ünitenin yükü ve büyüklüğü, taşınabilir bir sisteme kıyasla çok sınırlı gibi görünmüyor; hatta bazı birimler ek güç için 2 motor kullanıyor. Ek olarak, torbasız filtre uygulanmamış sistemler, toplanan kirlerden kaynaklanan filtreli sistemlerde kaçınılmaz emme kaybını önler.

"Zor" tozlarla başa çıkma kabiliyeti - Merkezi vakumlar, özellikle filtresiz modeller, sıva kiri, dökülen un, elektrostatik yazıcı tonerleri, metal paramparçalar ve ticaretten elde edilen tel kırpmaları veya küçük nesneler ve şeritlerden kaynaklanan zahmetli kuru maddeleri hızla ortadan kaldıracaktır. Kırık cam Bu yetenek, filtre torbasının önleyici veya kırılmaya direnç gösterme esnekliğine bağlı olabilir; Filtresiz modeller en geniş çeşitlilikteki malzemeleri kaldırabilir. "Islak vakum önleyici" aksesuarlarına birkaç sistem için erişilebilir; bunlar, duvar içi kanal ve merkezi üniteye geçmeden önce sıvıları kirli hava akımından ayırarak çalışır. Bu "ıslak vakum" üniteleri "ıslak veya kuru görünüm vakumları" ile aynı sınırlamalara tabidir ve hoş olmayan kokuları ve küf oluşumunu önlemek için bir kez kullanıldığında yıkanmalı ve kurutulmalıdır. Bununla birlikte, amfibol gibi nefrotoksik maddeler, amaç için açıkça yaratılmış özel bir araçsallık olmasına rağmen temizlenmemelidir.

Alerjenlerin ve zararlı kokuların tamamen giderilmesi - Merkezi vakumlar genellikle egzoz havasını temizlenen bölgeye geri dolaştırmaz. Bu, taşınabilir bir vakumdan çıkan ince kir ve sıcak havanın bilinen "vakum kokusu" ile tezat oluşturur. Bunun yerine, merkezi vakumlar havayı boşalan bir kullanım alanına ya da doğrudan dışarıya atıyor. Harici bir egzoz çıkışı, bir yapının altına veya çalılıkların arkasına saklanacaktır, ancak her durumda, tipik bir kurutucu cihaz havalandırma deliğinden daha az rahatsız edici olabilir.

Düşük akustik gürültü - İyi tasarlanmış merkezi vakumlar, kullanım açısından çok sessizdir, çünkü güçlü motor çok kullanışlı bir alanda uzaktan bulunur. bu durum, temizlik alanını işgal eden herhangi bir kimsenin temizleyeceği kişi için bir kazanç olabilir, Dünya Sağlık Örgütü başka türlü taşınabilir bir makinenin gürültülü havası tarafından uyandırılabilir veya çalıştırılabilir.

Rahat temizlik - Bir vakum hortumu ve temizleme aletinin kurulumu, kullanımı ve saklanması hızlı ve ekonomik olacaktır. Her basamakta önemli, sıcak bir cihazı dengelemek zorunda kalmazken, temizlik merdivenleri çok daha kolaydır, elektrikli bir sicim ve bir vakum hortumu kullanılır.

Seyrek çıkarma - Merkezi vakumlar, imha edilmeden önce bazen on kilograma (22 pound) veya çok fazla kir ve kir biriktirir. bu, herhangi bir ev aleti için yapılması gereken kaçınılmaz ve kirli bir yöntem olabilir, ancak her yıl, belki de birçok kez bol miktarda yapılacaktır. Tek kullanımlık filtre torbası sistemlerinin boşaltılması kolaydır, ancak yedek torbayı sızıntı yapmazken çoğu hava akışına izin verecek şekilde yeniden takmaya özen gösterilmelidir. Siklonik bir vakumun kir bidonunun çıkarılması en iyi şekilde boşaltılabilen ince buluta atfedilebilen havadar bir günde yapılır. [6]

Düşük sarf malzemesi fiyatı - Filtresiz sistemler için, zaman zaman aşınmış bir motor fırçasını veya vakum hortumunu değiştirmenin yanı sıra, ilerleme fiyatları yoktur.

Yaygın kullanılan alet ve aksesuarlarla uyumlu - Çoğu merkezi vakum hortumu, çok çeşitli işletme standardı fırçalar ve standart hareketli elektrikli süpürgelerle kullanılan aletler ile uyumludur. İçimizde, gerçek ortak boyut, aletler için çap olarak 1-1 / 4 inç (3.175 cm) 'dir. birkaç aksesuar için, bu amaç için sağlanan vakum hortumu tutacağının yanında, kısmen boşaltma deliğinin bir kısmını kısmen boşaltarak, aşırı emişin "boşaltılması" gerçekten gerekli olmalıdır.

Mobilya ve duvar eşyalarına daha az zarar ve aşınma - vakumlama yapıldıktan sonra alandan odaya tutacak önemli veya garip bir teneke kutu veya alternatif motorlu ünite yoktur. Sadece hafif bir vakum hortumu ve kullanılan temizleme aletinin taşınması gerekiyordu. Mobilya ayaklarının eşyalarına ve yapışan paspas köşelerine yapışan her türlü aşınmaya karşı, oluklu vakum hortumunun üzerine yumuşak, düz dokunmuş bir "hortum çorap" yerleştirilecektir.

Dayanıklı enstrümantalite - Kaliteli merkezi vakum sistemleri süresiz olarak devam eder, belki de 10 yılda bir motor fırçalarının değiştirilmesi gerekebilir. Kötü muamele ağır hizmet elementlerinin yanı sıra, merkezi vakumlar da yanlışlıkla düşürülmekten veya hareketli nesnelerin monte edilmiş nesnelerle çarpışmasından kaynaklanan zararları önler . Birkaç üretici, merkezi vakum sisteminin unsurlarını iyi bir şekilde değerlendirmek için bir "Ömür Boyu Sınırlı Garanti" sağlar.


Çin'deki en parlak Eps Ekipman üreticilerinden biri olan ve aynı zamanda profesyonel bir fabrika ile donatılmış olan bizden Çin'de yapılan ucuz ve düşük fiyatlı merkezi vakum sistemini almaya hoş geldiniz.

Sorgulama