Basınçlı Hava Deposu

Basınçlı Hava Deposu

Sistemlerin tasarımı Kompresör odaları, kompresörlerden kaynaklanan atık ısıdan kurtulmak için havalandırma sistemleri ile tasarlanmalıdır. Hava basıncındaki hava sıkıştırıldığında, sert vuruşlu havanın alacağından çok daha fazla buhar içerir. oran suyun özellikleri tarafından yönetilir ve ...

Ürün ayrıntıları

Sistem tasarımı

Kompresör odaları, kompresörlerden kaynaklanan atık ısıdan kurtulmak için havalandırma sistemleri ile tasarlanmalıdır.


Hava basıncındaki hava sıkıştırıldığında, sert vuruşlu havanın alacağından çok daha fazla buhar içerir. oran, suyun özellikleri tarafından yönetilir ve atmosferik basınçtan muzdarip değildir. bir kez sıkıştırılmış gaz soğuduktan sonra uçucu su sıvılaştırılmış suya dönüşür., Aşırı ıslaklığın yönetimi, bir sıkıştırılmış gaz dağıtım sisteminin talebi olabilir. Sistem tasarımcıları, boru sisteminin, boru sisteminin düşük bileşenlerinde ıslaklığın birikmesini önlemek için bir eğim sağladığından emin olmalıdır. Boşaltma valfleri ayrıca, kuyu suyunun dışarı üflenmesini sağlamak için aşırı büyük bir sistemin birçok noktasına yerleştirilebilir. Boru başlıklarından musluklar boruların tepesinde de düzenlenebilir, bu nedenle ıslaklık, boru besleme dallarına besleme cihazlarında taşınmaz. Boru boyutları, zaman zaman en çok talep gören düz borulardaki aşırı oran sayesinde veya boru bağlantılarındaki türbülans sayesinde boru sistemi içindeki aşırı enerji kaybını önlemek için seçilmiştir.

Elektrik iletimi için borulu basınçlı gazın endüstriyel kullanımı on dokuzuncu yüzyılın ortalarında geliştirilmiştir; buhar gibi değil, sıkıştırılmış gaz, uzun mesafeler boyunca borulanırken, yoğuşma nedeniyle basınç kaybetmez. Önceden sıkıştırılmış gazın ortak derece uygulaması, 1861'de Avrupa ülkesinde Mont Cenis Tüneli'nin sondajındaydı; burada 600 kPa (87 psi) sıkıştırılmış gaz fabrikası, gaz sondajlarına güç sağlayarak, önceki manuel sondaj yollarında verimliliği artırdı. on yıl içinde içimizdeki madenlerde basınçlı gaz tatbikatları uygulanmıştır. 1869'da başlayan trenler için Westinghouse kurgusal hava frenleri; bu frenler demiryolu operasyonlarının güvenliğini önemli ölçüde artırdı. [4] Paris, on dokuzuncu yüzyılda, basınçlı gazların belediyeye dağıtılması için elektrik makinelerine ve aydınlatma amaçlı çalışan jeneratörlere uygulanan bir boru sistemine sahipti. Erken hava kompresörleri buharla çalıştırıldı, ancak bağlı yerlerde bir trompe doğrudan düşen suyun gücünden basınçlı gaz alabilir.


Sorgulama