Cnc köpük kesici kiti

- Dec 25, 2019-

Temel olarak yatay çeviriler için iki taşıyıcı ve dikey çeviriler için iki kule içerir. Önceki iki CNC köpük kesiciyi (bu kiti kullanmadan) inşa ettim ve bu nedenle bu DIY tasarımlarıyla ilgili ana zorluklar düzensiz kayma sürtünmesi ve yalpalamaydı. Bu problemler çoğunlukla bu kit sırasında sürtünmeyi azaltmak için plastik yatak kovanları ve yalpalamayı ölçeklemek için eksen başına iki doğrusal şaft kullanılarak çözülür. Bununla birlikte, daha sonra yalpalamanın esas olarak acme kurşun vidaları içindeki düzlük eksikliği nedeniyle olduğu anlaşıldı. Vidalar içindeki küçük kıvrımlar, taşıyıcıların köpük kenarlarında dalgalanmalar olarak ortaya çıkabilen bir sallanma hareketi üretecektir.


Step motorlar, 2A sürücü akımına sahip 6 telli NEMA 23 motorlardır. itici güç kartı Hobbycnc (Model # 4AUPCWHC) tarafından bir kitten yapılmıştır. Bu kart, kesme teli sıcaklığının PWM kontrolünü içerir. Kontrol sinyalleri bir paralel arabirim konektörü aracılığıyla gönderilir. Motorların ağır bir güç kaynağına (maksimum 8A'ya kadar) ihtiyacı vardır ve bu nedenle sıcak telin (30 gauge NiCr) ayrı bir güç kaynağına da ihtiyacı vardır.


Günümüzde çoğu bilgisayar paralel bir arayüze eşlik etmemektedir. USB-Paralel dönüştürücüler olmasına rağmen, CNC kontrolü için çalışmayacaklar, çünkü USB portu üzerinden doğru zamanlama sinyalleri vermek imkansız. cevap UC100 CNC hareket kontrol cihazını çağırmaktır. standart bir USB-paralel dönüştürücü gibi, ama değil. CNC hareket kontrolü için gereken kesin sinyalleri sağlamak için gömülü devre ve yazılım sürücüleri. Bu, USB bağlantı noktasına sahip tüm dizüstü bilgisayarların CNC'yi kullanmayacaklarını sağlar. UC100, en yaygın olarak kullanılan CNC yazılımlarından biri olan Mach3 yazılımı ile en iyi şekilde kullanılır. Bununla birlikte, genel bir CNC yazılımıdır, bu nedenle bazı özelleştirme (“ekranlar” olarak bilinir) önemlidir. Köpük kesme kurulumları için ekranlar genellikle birçok çevrimiçi forumda bulunur.


Hareketli sıcak tel, konvektif ve radyal ısı transferi ile köpüğü eritir. Bu nedenle, kesimin genişliği tel çapından daha büyük olacaktır. bu genellikle Kerf olarak adlandırılır ve tasarım içinde telafi edilmesi gerekir. Kerf tel çapı, tel sıcaklığı, kesme hızı ve köpük tipinin bir fonksiyonu olabilir. tel sıcaklığını belirlemesi için en basit teşekkürler, şimdiki değeri tel üzerinden yaşamak için bir ampermetre kullanmaktır. Belirli bir köpük tipi ve köpük kalınlığı için, bu buluş doğrudan mevcut ile ilişkilidir. nadir köpük kolayca kesilir ve daha büyük bir çentik üretebilir. Daha yavaş kesim hızı daha büyük bir çentikle sona erer. Bu nedenle, her köpük tipi için optimum kesme hızı ve sıcaklığının belirlenmesi gerekir. Köpüğün kalınlığı da önemlidir. Daha kalın bir köpük telden daha fazla ısı çeker ve eşdeğer bir sıcaklığa dikkat etmek için daha iyi bir akım gerektirebilir.