eps köpük geri dönüşüm makinası

- Jan 03, 2020-

EPS köpük malzemeleri nasıl geri dönüştürülür?

Polistiren EPS köpüğü düşük ısı iletkenliğine sahiptir; elastik gözenekli yapı, su buharı yoğunlaşıp donarken nadir iklimde bile termal ve ıslak stresi emebilir, yapısı tahrip olmaz; hafiftir ve belirli bir basınç ve çekme mukavemetine sahiptir; iyi kimyasal kararlılık, asit ve alkali direnci, iyi bir özellik. Hizmetin dayanıklılığı. Bu nedenle, yaşamın her alanında yaygın olarak kullanılmaktadır. Bununla birlikte, polistiren köpüğün ayrıştırılması zordur ve beyaz çöp kirliliğine neden olur. Peki EPS köpüğünü nasıl geri dönüştürebiliriz? EPS köpük sıkıştırıcı, yoğunluğu arttırmak, hacmi azaltmak, depolamayı kolaylaştırmak ve taşımayı kolaylaştırmak için köpük hacminin azaltılması ve sıkıştırma işleminde kullanılır.


Yöntem / adım


EPS köpük kompaktör, geri dönüştürülmüş köpüğü sıkıştırmak ve kapasiteyi azaltmak için vidalı ekstrüzyon prensibini kullanır. Operatör yalnızca atılan köpüğü besleme portuna koymalıdır. Makinenin içine yerleştirilen spiral bıçak, köpüğü parçacık şeklinde kesmektir, daha sonra köpüğü yumruya sıkıştırmak için sıkıştırma birimini iter ve bu nedenle hacim azaltma oranı% 70'tir. Köpük hacminin sıkıştırma derecesini düzenlemek için tahliye portunun üstünde bir basınç adaptörü bulunur.


—— EPS atık bloğunu hazneye koyun. Ön kesim, kumaşın çoğunluğunu 20mm ila 50mm ebadında pul köpüğe keser. Kompresörler, köpük bloklarını sıkıştırmak için huninin kaya dibindeki vida sıkıştırmasını kullanır. > sıkıştırılmış köpük bloğun ekstrüde edilmesi. —— Sıkıştırma sonucu 7 kg / m3 EPS'nin 400 kg / m3 EPS sıkıştırma bloğu haline gelmesidir.