Genişletilebilir polistren işleme

- Jun 16, 2016-

İlk adımlar basit için köpük veya köpük, nihai ürünün yoğunluğunu ayarlayın. Polimer parçacıkları içeren bu süreçte ısıtmalı köpük ajanları koşulları yumuşatmak, uçucu üfleme ajan. Her boncuk genişleme birçok köpük oluşturma, neden. Bir sıcaklık ve Isıtma zaman tarafından kontrol numarası (son yoğunluk) hücre. Bu işlem, boncuk olmalı adem-i merkeziyetçi ve serbest akışlı durumu.

Sanayi üretimi, Genişletilebilir PS doğrudan buhar boncuk ve sürekli bir buhar otoklav karıştırma yoluyla yerleştirilir köpük işlemini tamamlamak yanıt, yanıt ekipman (pre köpük Makinası gibi) dış basınç atmosferik maruz kalma tutmak ve boncuk köpük üstten taşma. Sağlamak için üretim tesisi üzerinde biraz zaman daha dengeli ya da ne zaman belirli DPS toplu su ısıtıcısı kullanarak daha yüksek bir sıcaklık gerektirir. Boncuk işlem kür sonra köpük, hücre havada yavaş yavaş karıştırın.

İkinci adım. İlk olarak, tedavi boncuk kalıp belirli bir boşluk ile köpük. Ürünler için küçük ve karmaşık yapıları, venturi etkisi aygıtları (örneğin, dolgu silah) istiyorum. Hava akımı boncuk kalıp boşluğuna üflenir. Geniş ürün kendi yerçekimi altında kalıp dolu. Kavite içine ve tam ısıtmalı granül, boncuk ısı yumuşadı hücre genişletme. Boncuk köpük birbirleriyle ve pürüzsüz bir köpük içine bağ arasındaki boşluğu dolduracak şekilde genişler. Bu noktada köpük yumuşak hücre ısı kalır ve gaz basınç altında. Kalıp kaldırılması önce ürünleri, olacaktır gaz sızan gözenek çapı olduğunu ve daha düşük sıcaklık ürün şekil istikrar yapar, bu genellikle yöntemi püskürtme kalıp duvar.