CNC Köpük Kesici Nasıl Alınır

- Apr 15, 2020-

CNC köpüğünüzü kesmek için bir CNC testere almak yerine bir CNC köpük kesici ile daha iyi olacağını düşünüyor olabilirsiniz. Bu karşılaştırmayı daha önce yaptım ve davanın ilk göründüğü kadar net olmadığını gördüm. Gerçek şu ki, CNC köpük kesici, onu sınıfında en iyi yapan bazı temel özelliklere sahiptir.


CNC köpük kesici ile CNC testereden daha fazla şey kesemezsiniz. Bir CNC köpük kesici, plastik ve metal gibi diğer malzemeleri kesmek için daha uygundur. Köpük kesicinin bir CNC testerenin yanı sıra neredeyse kesmemesinin ana nedenlerinden biridir.


Testere bıçağının boyutu, kesim söz konusu olduğunda önemlidir. Çoğu durumda, küçük bir bıçağa sahip olmak köpükten temiz bir kesim almanıza izin vermez. Daha büyük parçaları kesmenize izin verecek köpük kesici ile kullanabileceğiniz bazı malzemeler var.


CNC köpük kesici aynı zamanda birkaç malzemeyi tek geçişle kesebilir. Kesmeniz gereken çeşitli şekillerde ve eğrilerde kesmeyi çok kolaylaştırır. Kesmek için daha büyük yüzeylere de girebilirsiniz, bu bir CNC testere ile yapabileceğiniz bir şey değildir.


Köpük kesici ile kesebileceğiniz malzeme türlerine ek olarak, etkili bir şekilde kullanmak için ihtiyaç duyacağınız gücü de dikkate almanız gerekecektir. CNC köpük kesici bugün piyasadaki en güçlü makinelerden biridir. Ayrıca en sert malzemeleri de kesebilir.


CNC köpük kesici alırken dikkate almanız gereken son şey fiyattır. Bu ürünün FDM adlı bir şirket tarafından üretilen bazı ucuz versiyonları vardır. MetalLabs adlı bir şirket tarafından üretilen bazı pahalı versiyonlar da vardır.


Bu iki markayı karşılaştırırken, en ucuz olanlar genellikle size daha pahalı olanlara benzer bir ürün kalitesi verecektir. Daha ucuz ve daha pahalı makineler arasında sadece birkaç fark vardır. Fiyat farkının nedeni, daha pahalı makinelerin en kaliteli ürünü üretmek için paradan tasarruf edecek şekilde tasarlanmasıdır.


Doğru makine size bir kol ve bir bacağa mal olmadan zamandan, emekten ve paradan tasarruf etmenizi sağlar. En iyi makine, her türlü malzemeyi herhangi bir şekil veya tarzda kesmek için gereken tüm özelliklere sahip olacaktır. Bir sonraki projeniz için köpük kesmek istiyorsanız, sizin için çalışacak doğru makineyi satın almanızı tavsiye ederim.