Polistiren PS özellikleri

- Jun 16, 2016-

• Genel: PS renksiz ve şeffaf Pelet, yazarken bir terebentin koku duman yayar, darbe gerilme tel ürünleri cam, kat veya olacak zor yendi benzer metal ses, denilen plastik zarar verebilir Böylece viraj, kırık, kırık istiridye kabuğu gümüş renk değil. Su emme % 0.05 PS, bir PE, biraz daha büyük olmakla birlikte ürün gücü ve boyutsal değişim üzerinde küçük bir etkisi.

• Optik özellikleri: şeffaf PS ilâ 88 hafif iletim hızıyla en belirgin özelliği nedir ~ % 92, PC ve PMMA ile ait olduğu için şeffaf plastik, topluca üç şeffaf plastik bilinen en seçkin çeşitleri. PS Kırılma indeksi 1.59 için ~ 1.60, ama benzen varlığı nedeniyle yüzük, büyük birefringence kaynaklanan ve yüksek kalitede optik aletler için kullanılamaz.

• Mekanik özellikleri: PS sert ve kırılgan, uzama gerilme çatlağı verim noktasına bitişik. Çekme dayanımı ve PS, genel plastikler arasında en yüksek gerilme direnci 60MPa bükülme gücü; Ama darbe mukavemeti azdır, mühendislik plastikler için zor. PS yetersiz direnç giymek ve direnç sürüngen. Mekanik Özellikler PS sıcaklığı ile daha büyük ölçüde etkilemiştir.

• Termal: ısı direnci kötü PS, ısı bozulma sıcaklık sadece 70 ~ 90℃, sadece 60 ~ 80℃ uzun menzilli. Düşük sıcaklık dayanımı PS iyi değil embrittlement sıcaklık-30 santigrat derece. PS, iletkenlik, genellikle 0.04~0.13W/(m.K), lineer Genleşme katsayısı, genellikle düşük (6 ~ 8) x10-5 K-1 ve metaller değişir, böylece ürünleri metal ekler ile elverişli değildir.

•Electrical özellikleri: PS mükemmel elektriksel yalıtım, ısı ve nem; etkisi altında küçük Dielektrik kaybı açısı teğet değeri,-ebilmek var olmak uygun Corona'ya dayanıklı; iyi ark direnci, yüksek frekans için malzeme yalıtım uygun.

• Çevre performansı: kimyasal kararlılık PS daha iyi, direnç genel asit ve alkali ve tuz ve madeni yağ ve alt düzey alkol,, olabilir birçok hidrokarbon sınıf ve keton sınıf tarafından ve üst düzey yağ asitleri, erozyon, çözünmüş Yu aromatik (olarak, benzen, toluen ve b benzen ve stiren,) ve klorür hidrokarbon (olarak karbon tetraklorür, kloroform ve iki klor metan ve chlorobenzene ) ve ester sınıf. PS kötü hava, ışık, zavallı oksidatif dayanıklılığı, uzun vadeli kullanım için uygun değildir ama PS Radyasyon direnci, iyi değil.