Polistiren Kesme Makinesi Kullanmanın Avantaj ve Dezavantajları

Polistiren Kesme Makinesi Kullanmanın Avantaj ve Dezavantajları
Polistiren Kesim Makinesi, Polistiren Kesim Makinesi, Lazer Gravür Makinesi, Lazerli Markalama Makinesi, Lazer Kaynak Makinesi, Polistiren Kesim Makinesi, Avantaj ve Dezavantajları Nasıl Kullanılır?
İlk olarak, lazer enerjisi yüksek yoğunluklu bir ışına ışık formunda yoğunlaşır, ışın iş yüzeyine iletilir, yeterince ısı üretir, böylece ışınla koaksiyel yüksek basınç gaz doğrudan erimiş metal çıkarmak, böylece kesme amacına ulaşmak için, Bu makine ile lazer kesme makinesi temel bir farkı gösterir.
Polistiren Kesim Makinesi, lazer ışını üreticisinin yaydığı lazer ışını, optik yol sistemi vasıtasıyla, lazer ışınının ışınlama koşullarının yüksek güç yoğunluğuna, iş parçası malzemesine emdirilen lazer ısısına ve iş parçasının sıcaklığının kaynama noktasına erişmek için keskin bir şekilde yükseldiği şekilde kullanır nokta, malzeme buharlaşmaya başladı ve ışın ve iş parçasının hareketinin göreceli konumu ile yüksek basınçlı hava akışı eşliğinde delik oluşumu ve nihayetinde bir yarık oluşturmak için malzeme. Kesme işlemi parametreleri (kesme hızı, lazer gücü, gaz basıncı, vb.) Ve yörünge sayısal kontrol sistemi ile kontrol edilir. Kesikteki cüruf belli bir basıncın yardımcı gazı tarafından üflenir.
Fiber kesme makinesinin kullanımı Not:
1) çift odak uzaklığı lazer kesme başlığı, lazer kesme baş hasarı ile sonuçlanan savunmasız kalemler üzerinde uzun süreli kullanımda Polistren Kesme Makinesi'dir.
2) polistiren Kesme Makinası düzlüğünü ve dikey makineyi kontrol etmek için altı ayda bir, normal bakım ve zamanında hata ayıklama işlemini gerçekleştirdi. Bunu yapmadım, etkisini kesmek mümkün değil ne kadar iyi, hatanın artması, kesim kalitesini etkilemektedir. Bu öncelikli olmak zorundayız.
3) Makinenin içindeki toz ve kiri temizlemek için haftada bir kez bir elektrikli süpürge ile kapatın, tüm elektrik dolapları kapalı toz olmalıdır.
4) Polistiren Kesme Makinesi şeridini daima sıkıştırın, kontrol edin. Veya bir sorunun işlerliğinde, insanlara zarar verebilir, ciddi ölümle sonuçlanabilir. Çelik küçük bir şey gibi görünüyor, bir sorun hala biraz ciddi.
5) Polistiren Kesme Makinesi rayları her zaman temizlenmeli, toz ve diğer artıklar temizlenmeli ve ekipmanın her zaman düzenli rafı ve yağsız yağı silerek temizlenmeli ve pislik olmaksızın yağlanmalıdır. Raylar düzenli olarak temizlenmeli ve yağda motor da düzenli olarak temizlenmelidir ve yağda makine daha iyi, daha doğru kesim yürümekte, ürünün kalitesini azaltmak için daha iyi bir performans sergilemektedir.