Polistiren Genleşme Makinesi'nin Bakım Metodu

- Jul 04, 2017-

Polistiren Genleşme Makinesi'nin bakım metodu

Polistiren genleştirici, kullanılan eski solvent geri dönüşüm ekipmanı olan atık çözücüdür, ekipman, metal aksesuarlardan oluşur; kullanımdaki süreçte ekipman bakımında, ekipmanın normal kullanımında yardımcı olur; servis ömrünü uzatır; polistiren genleştiricinin rutin bakımı; Bu makalede özetlenmiştir:

1. En iyi onarım efekti elde etmek için, farklı solventleri geri kazanmak için farklı polistiren genleştirici kullanılmalıdır. Polistiren genleştirici iyi bir temizlik ve çalışma düzeni sağlıyorsa, iyileşme ve temizleme süresindeki zamandan çok tasarruf sağlayacaktır.

2. Polistren Genişletme Makinesi Polistren Genişletme Makinesi'nin kilit parçalarını her gün çalıştıktan sonra her gün yağlamak en iyisidir. Sızdırmazlık halkası, yay, iğne valfi ve emme başlığı, normal parçaların aşınması ve yaşlanması nedeniyle düzenli olarak değiştirilmelidir. Değiştirme, Polistiren Genleşme Makinesi imalatçısının talimatlarına göre yapılmalıdır. Aşırı yağ, boya ve yağ kanalına akabildiği için toparlanma kusuruna neden olur, yağlama çok dikkatli olmalı, yağ ve boya karışımı toparlanma kalitesini düşürecektir. Polistren Genişleme Makinesi Kaptanın temizleme sıvısındaki süresini şişirmeyin. Bu conta halkasını sertleştirecek ve yağlama etkisine zarar verecektir.

Organik genleştirici geri dönüştürülmüş polistiren çözücünün çoğunu ve geri dönüşüm için yüksek kaynama noktası için, polistiren genleştirici vakum azaltma cihazının aşağıdaki fonksiyonlara sahip olması nedeniyle büyük ölçüde iyileşme süresini ve enerjiyi azaltabilen polistiren genleştirici vakum cihazı için kullanılabilir:

1. Depolama aygıtı olarak,

2. Özel bölüm iyileştirme işlevi çözücü köpüklenmesinin çözülmesi problemini çözer.

3. İlgili vakum pompası, 300 ° C'nin altındaki kaynama noktası yüksek çözücülerin geri dönüşümü.

4. İlgili kondenser, geri dönüşümlü - 25 ℃ ∽ 60 ℃ düşük kaynama noktalı solvent.

5. Temiz dünyadaki solventlerle geri dönüşüm uygulamaktan kaçının, buharlaşmayı azaltın ve daha güvenli olun.

6. Çözücünün düşük ısıtma sıcaklığında kurtulabilmesi için, vakumlama yöntemiyle çözücünün kaynama noktasını azaltın.

Vakum tertibatlı polistiren genleştirici, yüksek kaynama noktalı organik çözücülerin geri dönüşümü için iyi bir yardımcıdır.

Organik çözücünün farklı doğası farklıdır, bu yüzden polistiren genleştirici kullanmak da farklıdır, bu nedenle polistiren üretim genleşmesi için ilgili gereksinim farklıdır, şu günlerde genişletici üretim gereksinimleri olan atık su polistireni:

Geri dönüşümlü varil malzemesi 2.0mm kalınlığında SS304 paslanmaz çelik plakadır;

2. Kondenser plakanın malzemesi 1.2 mm kalınlığında galvanizli sac olup conta iyidir.

3.Polistren Genişletme Makinesi 2.0mm'lik güçlü bir kalınlık ve görünüş tozu ile toplam sayısal kontrol sac metal zımbası

4. 1dm2 lik sprey plastik yüzeyinin yüzeyinde 1 mm'den fazla iğne gözü ve 2 mm'lik hava kabarcığı yok;

5. Polistiren Genleşme Makinesi Isı ortamı yağ korozyon direnci, hiçbir sızdırmazlık ısıtıcı, 300 ℃ sıcaklığa göre daha fazla dayanabilir;

Üretim sürecindeki pek çok imalat şirketi, organik çözücülerin her çeşidine, örneğin alkol ile yıkama, yıkama süresi, çözücü çok fazla safsızlık olduğundan ve tekrar kullanılamazlarsa kaybolurlarsa boşa harcanır , uzun vadede büyük bir kayıp vardır ve bu kirli alkol çözücü damıtma polistiren genleştirici, düşük kaynama noktalı uçucu bileşenlerin bileşenleri, uçucu bileşen olarak bilinen yüksek kaynama noktalı bileşim olarak adlandırılan geri dönüşüm ve yeniden kullanılabilir. Böyle atık çözücü basitleştirilebilir iki bileşenli bir sıvı karışıma, sıcaklık 160 ° C'nin altına düştüğünde, reçine, Polistren Genişletici Makine boyası ve alüminyum tozu uçucu olmayan katı madde olarak işlenebilir, bu nedenle ısıtma ile gazlaştırma ve kondansasyon bundan ayrılacak atık çözücü olabilir.

2. Distil polistiren genleştiricisinin özellikleri

Distilasyon polistiren genleştirici, polistren genişletici için özel olarak geliştirilmiş bir dizi araç kaplaması olup, bu alan ve manuel püskürtme robotu kurulum atığı solvent geri dönüşüm tankı aracılığıyla polistirenden Genleştirici diyafram pompasını, toplanan atık solvent tankı sprey temizleme atığı için toplanan konsantre diyafram pompasını kullanmaktadır. çözücü

Pnömatik patlamaya dayanıklı karıştırıcı ve sıvı seviye kontrolörü atık solvent tankına monte edilir. Sıvı seviyesi kontrol limitine ulaştığında, polistiren genleşmesi otomatik olarak yüklenir ve damıtılır.