Polistiren Kesme Makinasının Çalışma Şekli Ve Arıza Analizi

- Jun 19, 2017-

Polistiren Kesme Makinesinin Çalışma Modu ve Arıza Analizi
1) Polistiren Kesme Makinesi meşale ve parça teması kesmek için düğmeye basın. İş parçasının kenarından kesilebilir, plaka kalınlığı büyük değildir, aynı zamanda kesime başlamak için iş parçasındaki herhangi bir noktada olabilir. Meşale iş parçasına veya yan tarafa hafifçe eğilebilir,
Fakat iş parçası açıklıklarının ortasında, metalin kesilmesi için erimiş metali havaya uçurmak için meşale hafifçe yana eğilmelidir.
2) Düğmeye basın ve açmak için ana devreye basın; yüksek frekanslı osilatör, kesme yay oluşuncaya kadar çalışır. Yüksek frekanslı osilatör çalışmayı bırakacaktır. Sonra meşale hareketi ile kesilebilir. Kesme gösterge ışığı yanıyorken.
3) Metal hareket ettikten sonra polistiren kesme makinası kesilmesi gerekir, aksi takdirde memeye zarar verecektir. Çok hızlı veya çok yavaş ilerlemek kesme kalitesini etkiler.
4) Polistiren Kesim Makinası kesme basıncı ayarı: kesme basıncı çok yüksek, akış çok büyük, kesme kalınlığını etkileyecektir. Kesme basıncı çok küçük memenin ömrünü etkileyecektir.
5) meşale iş parçasından uzağa kaldırın, kol düğmesini göndermeniz gerekir, sonra plazma yangın söndürüldü, kesme işlemi durdurun.
6) Polistiren Kesme Makinesi kesme işlemi, iş parçasından uzakta meşale nedeniyle 2 mm'den fazla yay ve yay tekrar yaylanmanız gerekir. 7) bağlantısı nedeniyle çalışma süresi çok uzun, ana transformatör sıcaklığı 110 ° C'yi aşıyor, termal kontrol anahtarı hareketi, cihaz otomatik olarak kapanacak, çalışmıyor. Trafo soğutulduğunda yeniden başlatılmalıdır.
8) sık sık sudaki valf içindeki filtreyi, yani vidanın altının saat yönünün tersine dönmesini çıkarın, suyunu alın ve daha sonra sıkın. Suda sıkıştırılmış hava çok fazla ise, vana ile gaz girişi arasındaki filtreyi düşünün ve bir filtre valfı ekleyin, aksi takdirde kesme kalitesini etkileyecektir
9) İş parçasını kesmeden keserken, parçalara zarar vermemek için torç düğmesine mümkün olduğunca basın.
10) Tüm parçaları kesildikten sonra güç düğmesini ve gaz kaynağı vanasını kapatın.
Polistiren Kesim Makinası operasyonunda, operatörün işlenmiş ürün kalitesine olan tecrübesi de az ya da çok darbe ve fark ve bugün polistiren kesim makinesi işlemenin en iyi nasıl yapılacağını bize anlatmaya geliyor. kesme etkisi.
Daha iyi sonuçlar almak isterseniz, Polistiren Kesme Makinesi kesme işlemini kullanırken aşağıdakileri yapmanız gerekir:
1, torç iyi bir kesme etkisinin meşale ömrünü uzatmasını sağlamak için iş parçası yüzeyine hafifçe temas eder;
2, torç ve iş parçası dikey bir açıda tutulmalıdır;
3, iş parçasının kenarından kesilmeli ve yayın tamamen delinmesini ve daha sonra kesilmesini sağlamalıdır;
4, belirtilen aralıktaki basıncı korumak için, basınç etkisi o kadar iyi değildir;
5, iş kablosunun iş parçası ile olabildiğince yakın olmasını gerektirir;
6, hava temiz ve kuru tutmak için, yağ yok;
7, kesim tamamlandıktan sonra, yerin sonunda tamamen kopukluğunu sağlamak için biraz kalın.