Polistiren Şekillendirme Makinesi Polistiren Kalıp Makinelerinin Sınıflandırılması ve Özellikleri

Polistiren Şekillendirme Makinesi Polistiren kalıplama makinesi. Polistiren, Polyester'in Japonca adı olan stiren monomerinin serbest radikal ilaveli polimerizasyonu ile sentezlenen polimeri ifade eder. 100 ° C'nin üzerinde cam geçiş sıcaklığına sahip renksiz, şeffaf bir termoplastiktir ve bu nedenle genellikle kaynar su gerektiren sıcaklıklara ihtiyaç duyan tek kullanımlık kapların yanı sıra tek kullanımlık köpük kutuları da yapmak için kullanılır.

Polistiren (PS) sıradan polistiren, genleşmiş polistiren (EPS), yüksek etkili polistiren (HIPS) ve sindiyotaktik polistren (SPS) içerir. Sıradan polistiren reçinesi zehirsiz, kokusuz, renksiz ve şeffaftır.

Parçacıklar, cam benzeri kırılgan malzemeler, ürünlerinin şeffaflığı,% 90'a kadar ışık geçirgenliği, elektriksel izolasyon performansı, kolay uygulanabilir akışkanlık, iyi sağlamlık ve kimyasal korozyona karşı iyi direnç seviyesi yüksektir. Sıradan polistiren, gevrek, düşük darbe mukavemetinin, stres çatlamasına, zayıf ısı direncine ve kaynar suya karşı hoşgörüsüzlüğe meyilli olmasıdır.

Polistiren Şekil Kalıplama Makinesi Olağan polistiren reçine, yüksek oranda saydamlık gibi polistrenin fiziksel ve kimyasal özelliklerini belirleyen rasgele düzenleme için benzen halkanın polistiren makromolekül zinciri tarafında amorf bir polimer, benzen halkasının geniş hacim tarafıdır Yüksek sertlik, yüksek cam geçiş sıcaklığı, kırılganlık vb. Genişletilebilir polistiren, fiziksel köpürtücü maddenin düşük kaynama noktası ile emprenye edilen sıradan polistirenden, köpük ürünlerinin üretimine adanmış köpük ısıtma işleminden geçirilir. Yüksek etkili polistiren stiren ve bütadien kopolimeridir, butadien malzemenin darbe mukavemetini arttıran dağınık bir fazdır, ancak ürün opaktır. Aynı yapıya sahip olan sentiyotaktik polistiren, metalosen katalizör üretiminin kullanımı, yeni polistren çeşitlerinin geliştirilmesi, mühendislik plastiğine ait iyi performans

PS genellikle kafa-kuyruk yapısı, ana zincir doymuş karbon zinciri, sarkıt esaslı konjüge benzen halkası, böylece molekül yapısı düzensiz, molekülün sertliğini arttıran, böylece PS kristalimsi olmayan lineer polimer. Benzen halkası varlığı nedeniyle, PS oda sıcaklığında yüksek bir Tg'ye (80 ~ 105 ℃) sahiptir, bu nedenle molekül zincirinin sertliği nedeniyle stres çatlağına neden olan kolaylıkla şeffaf ve serttir.

Polistiren Şekil Kalıplama Makinesi Polistiren renksiz ve şeffaf, renksizdir, bağıl yoğunluk F-4, PPO'dan daha düşük, özellikle de yüksek frekans özelliklerine sahip, mükemmel elektrik özelliklerine sahip PP, PE'ye ikinciltir. Buna ek olarak, metakrilik reçine sonra ışık istikrarında, ancak anti-radyasyon kabiliyeti tüm plastiklerden en güçlüsüdür. Polistiren, ergitme işlemi çok iyi olduğunda termal kararlılığın ve hareketliliğin en önemli özelliğidir, bu nedenle şekillendirmeyi kolaylaştırır, özellikle de enjeksiyon döküm kolay, seri üretime uygundur. Kalıplama küçültme küçük, ürün boyutu istikrar şekli de iyidir.