Polistren şekli yarı otomatik kalıplama makine nasıl daha uygun sürücü dönüştürmek

- Jul 24, 2017-

Polistiren şekil kalıp yarı otomatik makine nasıl daha uygun sürücü dönüştürmek
Şu anda, yarı otomatik polistiren şekil kalıplama makine sürücü için iki, step motor sürücü ve AC servo sürücü, yerli üretim pek çok müşteri servo motor kullanımı yarı otomatik polistiren şekli makine kalıp kesme artırabilir inanıyoruz doğruluk, yapılandırılmış AC servo olması gerekir, Tianfu NC mühendisleri inanıyorum bu görüş yanlış, yarı otomatik polistiren şekil kalıplama makine kendisi için kullanılır çünkü doğruluk boyutu kesme sayısal kontrol donanımları, dağınık olması sizin ile donanımlı değil ne sürücü hassas boyutunu için birçok faktör ile ilgili. Bugün ve biz step motor ve sürücü motor farklar nelerdir açıklar.
İlk olarak, denetim doğruluk farklıdır
AC servo motor doğruluğunu rotary encoder motor miline arka tarafından garanti edilir. Örneğin, motor için standart bir 2500-tel encoder ile Panasonic dijital AC servo motor için çünkü dört kişilik frekans tekniği, 360 ° darbe denk kullanımı içinde sürücü / 10000 = 0,036 °. 17-bit Encoder ile motorlar için sürücü 217 = 131072 alır motorlar Yani bir tur için nabız, nabız eşdeğerdir 360 ° / 131072 = 9.89 saniye. 1/655 step motor darbe eşdeğeri 1.8 ° adım açısı ile var.
İkinci olarak, an frekans özellikleri farklıdır
Hızı artar ve büyük ölçüde yüksek hızlarda çok maksimum çalışma hızı azalır gibi step motor azalır çıkış tork genellikle arasında 300 ve 600 RPM olduğunu. AC servo motor için sabit tork çıktı, diğer bir deyişle, nominal hızı (genellikle 2000 RPM veya 3000 d/d), nominal hızı sabit güç çıkışı için yukarıda oy alan tork çıkış.
Üçüncü olarak, aşırı yük kapasitesi farklıdır
Step Motorlar genellikle bekleniyor değildir. Polistiren şekil kalıplama makine AC servo motorlu yarı otomatik bir güçlü aşırı yük kapasitesi vardır. Panasonic AC servo sistemine, örneğin, bu bir hız aşırı ve kapasite aşırı tork var. Maksimum Tork üç kez oy alan tork ve etkinleştirme şu anda Atalet an atalet iş yükünün üstesinden gelmek için kullanılır. Çünkü bu atalet anı seçimi, üstesinden gelmek için böyle aşırı kapasite, sık sık gerekir büyük bir Tork motor ve yarı otomatik polistiren şekil kalıplama Makinası normal çalışma ezelî belgili tanımlık lüzum için böyle büyük bir seçmek adım motor tork, atık olgusu bir an.
Dördüncü olarak, düşük frekanslı özellikleri farklı
Step motor düşük hızda düşük frekanslı titreşim fenomen için eğilimli. Titreşim frekansı yük durumu ve sürücü performans ilgilidir. Bu genellikle titreşim frekansı kalkış motor yüksüz frekans yarısı olduğunu inanılıyor. Step motor çalışma prensibi tarafından belirlenir, bu düşük frekanslı titreşim, makinenin normal çalışması için çok olumsuz bir olgudur. Step motor düşük hızda çalışıyor, teknoloji sönümleme genellikle motor plus amortisör veya alt teknolojisini kullanarak sürücü düşük frekanslı titreşim fenomen aşmak için kullanılmalıdır.
AC servo motor çok sorunsuz çalışmasını bile düşük hız zaman görünmez titreşim fenomen. AC servo sistem ile rezonans bastırma görev, mekanik sertlik kapak ve sistem bir frekans çözünürlüğü işlevi (FFT) vardır, mekanik rezonans noktası, sistemi ayarlamak kolay algılayabilir.
Beşinci olarak, hızlı yanıt performans farklıdır
Statik ivme çalışma hızı (devir / dakika genellikle yüzlerce) ihtiyaç 200-400 milisaniye için motor adım. AC servo sistemi hızlanma performansını örneğin Panasonic MSMA 400W AC servo motor, yarı otomatik polistiren şekil kalıplama makine için daha iyidir, onun anma için statik ivme üzerinden sadece bir kaç milisaniye 3000 RPM hız, Hızlı Başlangıç için kullanılabilir ve durdurmak Denetim durumlar.
Altı, performans çalışan farklıdır
Step motor kontrol açık döngü denetimi için başlangıç sıklığı çok yüksek ya da yük eğilimli çalmak için çok fazla veya durak fenomen, dur yüksek hız çok çok denetim doğruluğunu sağlamak için bir olgu, aşma eğilimli, -meli var olmak L, yavaş ol ele sorun. AC servo sürücü sistem kapalı çevrim kontrol, sürücü için doğrudan motor kodlayıcı geribildirim sinyali örnekleme, iç yapılandırma konumu halka ve hız döngünün olması, genellikle değil adım motor adım görünür ya da fenomen aşma, Denetim performans daha güvenilirdir.
Özet olarak, AC servo sistem birçok performans alanında step motor daha iyi. Ama yarı otomatik polistiren şekil kalıp bu donatım dağınık olması sizin için makine için servo motor eşleştirmek için gerek yoktur. Tabii ki, bazı kullanıcılar mükemmellik, bir servo motor ile elde etmek için.