Köpük kalıplama makinası

Köpük kalıplama makinası

Yapısal Köpük yöntemi, birleşik derece elemanın yoğunluğu ve dolayısıyla bitmiş ürünün ağırlığını azaltmak amacıyla sıvı bileşiğe sokulduğu yerde bir çöküntü enjeksiyonlu kalıplama işlemi olabilir. Yapısal köpük şeklindeki ürünler, sert, çepeçevre çevrelenmiş hücre çekirdeklerine sahiptir.

Ürün ayrıntıları

Yapısal Köpük yöntemi, birleşik derece elemanın yoğunluğu ve dolayısıyla bitmiş ürünün ağırlığını azaltmak amacıyla sıvı bileşiğe sokulduğu yerde bir çöküntü enjeksiyonlu kalıplama işlemi olabilir.

Yapısal köpük şeklindeki ürünler sert, bütünleşmiş kaplamalar ile çevrelenmiş hücresel çekirdeklere sahiptir. Köpükleştirici madde (NI, sera gazı veya CBA), bileşik yumuşatılmış akışa katılarak standart bir bileşik ve gaz karışımı elde edilir.

Karışım, püskürtme uçlarından küf içine nozullardan enjekte edilir, ancak katı bir yarısı oluşturmak için gerekli olan sayı kullanılır. Polimer / gaz karışımının enjeksiyon basıncı ve büyümesi küfü doldurur.


Yumuşatıcı, küfün soğuk yüzeyine temas ettiğinde gözenekli bir cilt elde edilir. Artan polimer / gaz karışımı hücresel çekirdeği oluşturur.


Artan gaz nihai paket ve tutma basıncı sağlar. Plastik gaz karışımı küf boşluğuna girdiğinde, gaz genişler (yani köpükler), boşluğu doldurur ve yarı içinde hücresel yapılar oluşturur. Tamamlanan yarı, sabit parçaya oranla genellikle on - yarım saat daha azdır.


Farklı stratejilere göre avantajları

Parça ağırlığı% 100’ü yarım saate düşürdü

Yoğunluk Azaltma, bu nedenle organik bileşik tasarrufu

Düşük değerli N2 veya sera gazı - kimyasal işlem ajanlarından (CBA) çok daha düşük maliyetli

Düşük kelepçe kuvveti gerekliliklerine sahip büyük yarı kalıplama

Kalıp Boşluğu Basıncı; genellikle iki yüz - 600 psi (on dört -41 Bar)

Farklı IM işlemlerine karşı daha düşük enerji fiyatları

Düşük değerli metalik element kalıplarına karşı yüksek IM makineleri

Metalik elementin daha yüksek ısı transferi nedeniyle daha hızlı döngü

Sıfırdan kalın duvar elemanları.125 ″ - 0.500 ″ (üç - on iki milimetre)

Hücresel köpük yapısının bir sonucu olarak İM ile benzer ağırlıktaki sert elementler

İşaretleri batırmadığında karmaşık elemanlar

Seyreltici duvar IM'den daha yüksek darbe dayanımı

Parçalar genellikle kesilmiş, vidalanmış, çivilenmiş veya tahta gibi sabitlenmiş


Çin'deki en parlak Polistiren Genişletme Makinesi üreticilerinden biri olan ve aynı zamanda profesyonel bir fabrika ile donatılmış olan bizden Çin'de yapılan ucuz ve düşük fiyat köpük kalıplama makinesini almaya hoş geldiniz.

Sorgulama